Shen Hao TZ 45 - IIA

Shipping time 7 dni
7600.00

4x5 cala to bez wątpienia najpopularniejszy format wśród wszystkich kamer wielkoformatowych, format zapewniający połączenie znakomitej jakości obrazu uzyskiwanego dzięki użyciu kamery i negatywu wielkoformatowego oraz możliwości fotograficznych wynikających z elastycznej konstrukcji aparatu z dużą wygodą i mobilnością osiągniętym dzięki niewielkim rozmiarom i wadze samej kamery. Ze względu na swą mobilność i kompaktową budową, największą popularnością cieszą się dziś tak zwane kamery polowe (ang. Field camera), których konstrukcja pozwala na złożenie aparatu w niewielką, poręczną i łatwą w transporcie kostkę.  Niestety, w przypadku większości aparatów owa kompaktowość i niska waga okupione zostały znacznym ograniczeniem oferowanych przez nie możliwości fotograficznych, wyciągu miecha, czy dostępnych ruchów poszczególnych standardów. Zupełnie inaczej rzecz ma się z aparatami Shen Hao, takimi, jak TZ45-IIA

Shen Hao  TZ45 –IIA to jedna z najciekawszych konstrukcji tego producenta, aparat gwarantujący solidną, stabilną konstrukcję pomimo niewielkiej wagi, a jednocześnie zapewniający bardzo szeroką gamę ruchów poszczególnych standardów i oferujące niezrównane możliwości fotograficzne.  Duży zakres ruchów poszczególnych standardów pozwala na daleko idącą korekcję obrazu, a duży wyciąg miecha na zastosowanie obiektywów o stosunkowo długiej ogniskowej. Po zastosowaniu cofniętej płytki obiektywowej, można również stosować obiektywy szerokokątne. Zastosowanie stopu aluminium pozwoliło na dalsze ograniczenie wagi aparatu w porównaniu do innych konstrukcji tego typu

Shen Hao TZ45 –IIA to:

Wysoka jakość wykonania i trwałość

Aparat wykonany został ze szczególną starannością, z której marka Shen Hao z resztą słynie od lat, z materiałów gwarantujących wysoką trwałość i solidność konstrukcji; czarnego orzecha oraz stopu aluminium. Pomimo niewielkich rozmiarów i wagi, wszystkie zastosowane elementy posiadają dużą wytrzymałość, a cała konstrukcja zapewni stabilność nawet przy zastosowaniu stosunkowo ciężkich obiektywów i pracy w trudnych warunkach atmosferycznych

Kompaktowa budowa

Pomimo ogromnego zakresu ruchów obydwu standardów i bardzo solidnej konstrukcji, aparat jest stosunkowo lekki (jedynie 1,9kg) i  kompaktowy (190x190x110 mm), co udało się osiągnąć dzięki typowej dla kamer polowych konstrukcji składanej. Po złożeniu, aparat stanowi poręczną kostkę wyposażoną w wytrzymały uchwyt i może być przenoszony bez torby czy plecaka fotograficznego tak, jak normalnie nosimy aktówkę.

Oceniając rozmiar kamery wielkoformatowej i pełnego zestawu umożliwiającego fotografowanie z jej pomocą, powinniśmy pamiętać, że o ile sam korpus aparatu może nieco przewyższać wielkością lustrzankę, o tyle współpracujące z nim obiektywy są zazwyczaj znacznie mniejsze niż te stosowane z lustrzankami. Dlatego też plecak zawierający kamerę Shen Hao TZ45 –IIA wraz z kompletem trzech obiektywów i 4 kaset i tak najprawdopodobniej będzie mniejszy i lżejszy niż plecak zawierający lustrzankę z podobnym wyposażeniem.

Ogromne możliwości fotograficzne

Shen Hao TZ45 –IIA to jeden z bardziej zaawansowanych aparatów wielkoformatowych dostępnych obecnie na rynku. Choć cała konstrukcja to typowa kamera polowa, składana i łatwa w transporcie, zapewnia ona niezwykle szeroki wachlarz przesuwów i pochyłów w wielu wypadkach porównywalnych z o wiele większymi aparatami typowo studyjnymi. Wszystko to sprawia, że Shen Hao TZ45-IIA spotka się z uznaniem zarówno profesjonalistów jak i zaawansowanych pasjonatów pragnących cieszyć się możliwościami nieskrępowanej rejestracji obrazu najwyższej jakości, jaką aparat ten gwarantuje.

Możliwości aparatu znakomicie zwiększa fakt, iż format zdjęć można zmieniać z formatu 4x5 cala na 9x12 cm poprzez prostą wymianę kaset. Dodatkowo, do aparatu dostępne są tzw roll kasety umożliwiające pracę z błoną zwojową typu 120, których zastosowanie czyni z kamery de facto aparat średnio-formatowy bądź panoramiczny, a wszystko to bez konieczności kupowania dodatkowej optyki. Niezależnie też od tego, czy pracujemy z kliszami arkuszowymi czy za pomocą odpowiedniej kasety wykorzystujemy błonę zwojową, cały czas do dyspozycji mamy pełen zakres ruchów oferowanych przez tą unikatową konstrukcję.

Niezaprzeczalny styl i piękno

Dzięki  zastosowaniu niezwykle pięknych materiałów; sezonowanego drewna z czarnego orzecha oraz stopu miedzi połączonych ze starannym i przemyślanym projektem, kamera Shen Hao HZX45-IIA to nie tylko sprzęt niezwykle funkcjonalny i praktyczny, ale także aparat niezwykle piękny, natychmiast zwracający na siebie uwagę swą unikalną urodą. Niby uroda nie jest najważniejsza, ale przecież fotografując, wszyscy stajemy się wrażliwi na piękno.

CAMERATYPEFolding
BELLOWS DRAW EXTENSION:110 - 360mm
Weight/Dimensions1.9kg / 190 x 190 x 110mm

MATERIAL USED:Black Walnut, Aluminum Alloy
FRONT:Rise 45mm, Fall 35mm, Shift ±36mm, Swing ±30°, Tilt forward 40°
REAR:Rise 55mm, Swing ±10°, Tilt forward 90°, Tilt backward 22°
FORMAT4x5 in

Share

Our new collection

No products

Cart

Your shopping cart is empty

Buy your first product